Grzewcze Płyty Fundamentowe

Start / Oferta / Grzewcze Płyty Fundamentowe

Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i najpopularniejszym system ogrzewania budynków. System grzewczy umieszczony w płycie fundamentowej posiada wiele zalet praktycznych, zdrowotnych i ekonomicznych.

PŁYTA FUNDAMENTOWA MEGATHERM™ Z SYSTEMEM GRZEWCZO - CHŁODĄCYM

Płyta fundamentowa z ogrzewaniem - to dzisiaj najczęściej wybierany wariant naszej płyty fundamentowej. Jest tani, praktyczny i dobrze wpływa na stan zdrowia Twojej rodziny. 

W naszych płytach fundamentowych możemy zastosować 2 rodzaje ogrzewania:

  • - wodny system grzewczy w połączeniu z chłodzeniem w lecie

  • - elektryczny system grzewczy.

Wybór systemu grzewczego jest uzależnione od całej koncepcji ogrzewania domu. Dostęp do prądu i gazu najczęściej warunkuje wybór źródła ciepła, ale naszym zdanie i tak najważniejsze jest ile dom „ pali energii”. Jeśli zbudujemy bardzo ciepły dom na płycie fundamentowej to czym będziemy go ogrzewać ma drugorzędne znaczenie. To tak jak z samochodami jeśli auto pali na 100 km 1-2 litry to koszt zakupu paliwa i różnic w cenach na stacjach benzynowych jest mało istotne. Jeśli auto pali 10 litrów na 100 km, to 20-50 groszy różnicy na litrze ma w tym układzie większe znaczenie. Tak samo jest z domami jeśli zapotrzebowanie na energię cieplną całego domu wynosi mniej niż 15kW/m2/rok to możemy go ogrzewać nawet „świeczką” :)

plyta-fundamentowa-z-ogrzewaniem

Zalety i korzyści grzewczej płyty fundamentowej

Niska cena wykonania fundament dla domu i tak musicie zrobić, ale jeśli wykonacie płytę fundamentową z systemem grzewczym, to koszt wykonania ogrzewanie jest najniższe z możliwych. Za jednym „bałaganem” wykonamy płytę grzewczą na którą kładziecie już kafelki. Koszt wykonania ogrzewania na płycie fundamentowej lub fundamencie tradycyjnym w warstwach posadzkowych jest dwukrotnie tańsze.

Skrócenie czasu budowypłytę fundamentową z systemem grzewczym dla domu 100-150 m2 wykonamy w 1 tydzień. Fundament tradycyjny wykonany do poziomu zera budynku z instalacjami ociepleniem i wszystkimi warstwami posadzkowymi zajmie wyspecjalizowanej ekipie 30-60 dni.

Duża akumulacyjność i bezwładność cieplna – to chyba największa wartość dodana jaką otrzymujemy gratis robiąc płytę fundamentową z systemem grzewczym. Czym twój dom jest cieplejszy i ma dużą bezwładność cieplną tym twoje rachunki za ogrzewanie będą mniejsze, a dom będzie mniej podatny na zmiany temperatur otoczenia. Staje się przez to bardziej autonomiczny.

Uniwersalność zastosowania – wodny system grzewczy w płycie fundamentowej może być zasilany dowolnym źródłem ciepła. Elektryczny system grzewczy + fotowoltaika z bankiem energii daje tzw. „perpetuam mobile”. Produkujemy własny prąd i ogrzewamy nim swój dom i jesteśmy niezależni od dostawców energii.

Równomierność ogrzewania – podłoga nagrzewa się równomiernie na całej jej powierzchni. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe o dużej powierzchni grzewczej. Komfort cieplny jest w tym układzie na poziomie klatki piersiowej, co przekłada się na większe odczucie komfortu cieplnego.

Lepsza cyrkulacja – ciepłe powietrze powoli unosi się do góry i w porównaniu do grzejników ściennych gdzie najcieplej jest pod sufitem – tu odczuwalna temperatura jest zdecydowanie niżej.

Czystość powietrza – bez unoszącego się kurzu bo podłoga jest delikatnie ciepła, bez przeziębień i alergii, z dobrym samopoczuciem i komfortem cieplnym.

plyta-fundamentowa-z-ogrzewaniem-elektrycznym

Zalety nowoczesnych systemów ogrzewania płaszczyznowego

 

To oszczędność energii i kosztów

Systemy ogrzewania płaszczyznowego charakteryzują się bardzo niskimi temperaturami na zasilaniu wynoszącymi od 26 °C do 40 °C, dzięki czemu możemy zastosowań niskotemperaturowe urządzenia grzewcze. Ponadto w całym układzie grzewczym odnotowuje się znacznie mniejsze pośrednie straty ciepła niż w przypadku ogrzewania grzejnikowego, gdzie temperatura na zasilaniu wynosi do 70 °C.

Płyta fundamentowa z systemem grzewczym sprawdzają się idealnie w połączeniu z alternatywnymi źródłami energii, na przykład z pompami ciepła i energią słoneczną.

Temperaturę pomieszczenia można obniżyć o 2 °C w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem grzejnikowym zachowując ten sam komfort temperaturowy. To rozwiązanie może zmniejszyć koszty grzewcze o ok 12%.

 

To zdrowy i przyjemny klimat

Średnia temperatura powierzchni nowoczesnych systemów ogrzewania powierzchniowego wynosi 23 °C do 24 °C.

Systemy ogrzewania powierzchniowego gwarantują prawie idealny rozkład temperatur w pomieszczeniu, który zapewnia ciepłe stopy i chłodną głowę.

Zarzut mówiący o „opuchniętych nogach“ jest już nieaktualny ze względu na bardzo niskie temperatury powierzchni. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Europejskie Stowarzyszenie ds. Układu Żylnego, ogrzewanie podłogowe nie stanowi żadnego ryzyka nawet dla osób z chorobami żył.

Niewielka różnica temperatur między powierzchnią promieniowania, a powietrzem w pomieszczeniu zapobiega uwarunkowanym termicznie zjawiskom przeciągu. Dzięki temu prędkość powietrza mieści się w idealnym zakresie poniżej 0,1 m/s.

Alergia na kurz domowy - w przypadku ogrzewania płaszczyznowego w powietrzu jest znacznie mniej kurzu unoszącego się w powietrzu.

Ogrzewanie płaszczyznowe zmniejsza wilgotność wykładzin podłogowych i stwarza tym samym niesprzyjające warunki do życia dla roztoczy kurzu domowego, na które wiele osób ma alergię.

 

To więcej wolności architektonicznej

Niezależnie, czy w starym czy w nowym budownictwie, ogrzewanie płaszczyznowe jako niewidoczny system grzewczy oferuje prawie nieograniczone możliwości architektonicznego kształtowania wnętrz oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni, a grzejniki nie są już potrzebne.

Można wybrać dowolne wykończenie podłogi, począwszy od płytek, kamieni lub dywanu, a na wykładzinach z tworzyw sztucznych czy parkiecie skończywszy.

plyta-fundamentowa-z-ogrzewaniem