PŁYTA FUNDAMENTOWA PRZEKRÓJ – uzależniony jest od standardu płyty jaki wybierzemy. W tym zakresie istnieją na rynku różne rozwiązania i technologie. My wypracowaliśmy standard płyty fundamentowej, który gwarantuje Wam, że płyta fundamentowa będzie stabilna i przetrwa dziesiątki lat. Rozwiązania nasze w przeciągu ponad 20 lat były modyfikowane, technologia ewoluuje i z roku na rok są coraz lepsze, przez to możemy udzielać naszym klientom 30 lat gwarancji.
1. grunt rodzimy. Na gruncie rodzimym zbudujemy kolejne warstwy płyty fundamentowej.
2. podbudowa. Jeśli badania geologiczne pokazały że grunty są dobre nośny to standardowa warstwa podbudowy pod płytą fundamentową wynosi 50-60 cm. Podbudowę najczęściej wykonujemy z piasków pospółkowych, które dobrze się zagęszczają. Jeśli grunty są słabe warstwa podbudowy jest większa + stosujemy dodatkowe wzmocnienia z geo-tkaniny, pali fundamentowych. Warstwy podbudowy są zagęszczane warstwami do poziomu wskazanego w projekcie, najczęściej jest to IS=0,96-0,98.
3. hydroizolacja. Na grunt kładziemy grubą folię budowlaną dobrej jakości, która ma za zadanie odciąć styropian od wilgoci z gruntu.
4. ocieplenie. Jej grubość dobieramy do parametrów termicznych domu. W dzisiejszych czasach socjalne minimum to 20 cm izolacji od gruntu. My jednak zalecamy grubość 30 cm. Ocieplenie budynku to inwestycja na przyszłość, każda złotówka zwróci się z nawiązką. Jeśli chodzi o rodzaj materiału jaki wybierzemy do ocieplenia to dzisiaj najczęściej jest to EPS 200 lub XPS. Każdy z nich ma swoich zwolenników, różnice są niewielkie, każdy ma plusy i minusy. Najważniejsze jest by jego warstwa była gruba.
5. druga hydroizolacja. Druga warstwa folii ma za zadanie zabezpieczenie styropianu przed wylewanym betonem i stanowi 2 linię ochrony przed wilgocią.
6. ogrzewanie. Kładziemy bezpośrednio na folię na styropianie. To miejsce jest do tego celu najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze. Czemu akurat tu? - jeśli ktoś chce się dowiedzieć czemu tak robimy zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
7. zbrojenie. Zbrojenie jakie my stosujemy jest hybrydowe. Stal, kompozyt, konstrukcyjne zbrojenie rozproszone polimerowe lub stalowe. Zbrojenie jest dobierane indywidualnie do każdego budynku. Działamy już ponad dwadzieścia lat na rynku i wypracowaliśmy w tym temacie idealne rozwiązanie.
8. beton. Mieszanka betonowa jest dostarczane na budowę z węzłów betoniarskich tak zwanymi pompo-gruszkami. Klasę betonu dobiera konstruktor najczęściej jest to C20/25.
9. górna powierzchnia betonu. Po wylaniu betonu wibrujemy i zacieramy mechanicznie jej powierzchnię, na którą możemy od razu kłaść kafelki lub inne okładziny podłogowe.
Pokazany i opisany tu przekrój płyty fundamentowej jest nakreślony ogólnie. W niektórych przypadkach jej warstwy mogą się zmieniać. Inny przekrój płyty fundamentowej jest w przypadku budynków posadowionych na palach fundamentowych, szkodach górniczych, budynkach wielorodzinnych itp.. Każdy projekt płyty fundamentowej jest dobierany indywidualnie po przeanalizowaniu dokumentacji projektowej i geologicznej.
Jeśli masz pytania dotyczące dobrego płyty fundamentowej dla twojego domu, skontaktuj się z nami to dobierzemy najlepsze rozwiązanie.
Kamil - twój doradca budowlany tel.: 502-170-171 wew.3.